MHD zdarma zaujala zaměstnance ve vsetínském Austinu

11.10.2018
Zařazení možnosti jezdit městskou hromadnou dopravou zdarma mezi zaměstnanecké benefity se u zaměstnanců společnosti Austin Detonator setkalo se zájmem. Během tří měsíců jí využilo více než 130 lidí. Možnost zapojit se do tohoto projektu mají i další firmy.


Před přibližně třemi měsíci se zástupci vsetínské radnice, provozovatele městské hromadné dopravy ČSAD Vsetín a společnosti Austin Detonator dohodli na zavedení zaměstnaneckého jízdného v autobusech MHD na Vsetíně. „Zaměstnanci Austinu, kteří si vyřídí na pokladně ČSAD Vsetín časovou jízdenku Austin, mají při využívání jakéhokoli spoje městskou hromadnou dopravu na Vsetíně zcela zdarma,“ vysvětlil místostarosta Tomáš Pifka s tím, že tento způsob zvýhodnění autobusové dopravy by mohl být jednou ze správných cest, jak omezit provoz osobních vozidel na trase z centra do Jasenic, ale i v jiných částech města.

„Naše firma dopravu zdarma začlenila do svého systému zaměstnaneckých benefitů, a je o ni zájem,“ uvedl jednatel společnosti Austin Detonator Otta Grebeň. O jeho slovech svědčí i statistika za první tři měsíce. Jízdenku opravňující k bezplatnému využívání MHD si již vyřídilo více než 130 zaměstnanců firmy, za něž jejich zaměstnavatel časové jízdenky dopravci zaplatil, a podílí se tak na financování systému MHD ve městě.

„Vzhledem k tomu, že se tento systém v Austinu osvědčil, chtěl bych vyzvat ostatní zaměstnavatele v průmyslovém areálu bývalé Zbrojovky, aby možnost zapojení se do tohoto projektu zvážili,“ řekl dále místostarosta Pifka, podle něhož by rozšíření počtu partnerů přispělo k dalšímu odlehčení osobní dopravy hlavně na přetížené trase z centra do Luhu a Jasenic.

Místostarosta zároveň opět upozornil všechny cestující v MHD, že při používání čipové karty je poskytnuta sleva na jízdné a navíc je možné v rámci časového limitu 30 minut využít více spojů MHD za jednu cenu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Vsetínska