Město Vsetín instalovalo kamerový systém na zimním stadionu

10.10.2018
Téměř milion korun investovalo město Vsetín do instalace kamer na zimním stadionu Na Lapači a v jeho bezprostředním okolí. Kamerový systém bude zaznamenávat případné konfliktní situace jak uvnitř stadionu, tak venku. Od instalace kamer si vedení města slibuje zvýšení bezpečnosti a případné jednodušší dopadení pachatelů násilností či poškozování majetku města.

Na zimním stadionu byly v minulém roce přechodně instalovány kamery, které městu zapůjčila Policie ČR. Spolupráce vznikla na základě nutnosti zvýšit na zimním stadionu bezpečnost do doby, než radnice nainstaluje vlastní kamery. „Pořídili jsme patnáct kamer, které jsou umístěny jak uvnitř stadionu, tak venku,“ uvedl starosta města Jiří Růžička.

Všechny kamery mají záznamové zařízení a jsou v provedení antivandal. Mají odpovídající rozlišovací schopnost a pracují i v extrémních klimatických podmínkách. Instalaci kamer provedla zhotovitelská firma Trade Fides ve spolupráci s městem, státní i městskou policií a společností Vsetínská sportovní, která provozuje zimní stadion. „Kamery by měly zvýšit bezpečí návštěvníků stadionu a působit také preventivně na případné výtržníky. Pokud už nějakému protiprávnímu jednání na stadionu či před ním dojde, bude jednodušší identifikovat jeho pachatele,“ sdělil Jiří Růžička.

Kamery budou sloužit nejen při utkáních, ale budou spuštěny non stop, aby dohlížely na bezpečnost v okolí zimního stadionu. „Byla to jedna z věcí, která na moderním sportovišti chyběla, takže jsme rádi, že kamery na zimním stadionu máme a můžeme je použít nejen při rizikových utkáních, ale také k ochraně majetku, popřípadě veřejného pořádku,“ přiblížil jednatel společnosti Vsetínská sportovní Ivo Kousal.

Pracovníci Policie ČR, Městské policie Vsetín a společnosti Vsetínská sportovní, kteří budou systém obsluhovat, už byli pro využívání kamer v celém rozsahu zaškoleni. Nic tak nebrání jeho spuštění do běžného provozu.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Vsetínska