Akci (NE)mít domov navštívilo ve Vsetíně přes 300 návštěvníků

11.10.2018
První říjnový týden se na Vsetíně uskutečnila akce (NE)mít domov, kterou uspořádaly organizace Elim Vsetín a Azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Program cílil na seznámení široké veřejnosti s problematikou bezdomovectví. V průběhu akce se konaly workshopy pro střední školy, dny otevřených dveří a den s armádou. Záštitu nad akcí převzal starosta Jiří Růžička.

„Workshopy pro střední školy se setkaly s příjemným ohlasem, navštívilo je dvaasedmdesát studentů. Ti měli možnost zpracovávat své názory na otázky: Jaké problémy trápí ženy s dětmi, které se uchýlí do azylového domu? Jak se lidé ocitnou bez domova? Co pozitivního přináší ženám a matkám s dětmi pobyt v azylovém domě? Kde přespávají a jak žijí lidé bez domova? Jakým způsobem se dá lidem bez domova pomoct?“ vylíčil ředitel organizace Elim Vsetín Miroslav Ildža.

Akce vyvrcholila Dnem s armádou na Dolním náměstí ve Vsetíně, kam přijela 7. mechanizovaná brigáda Dukelská z Hranic na Moravě. Vojáci měli připraveny vstupy s ukázkou bojových technik, které navštívilo přes sto deset dětí ze školek a družin a dále pak na dvě stě dalších návštěvníků.

„Všichni měli také možnost nahlédnout do armádních vozidel a prohlédnout si různé druhy zbraní. V neposlední řadě bylo možné na této akci shlédnout výstavu fotografií obou organizací, dozvědět se více o našich službách pro lidi bez domova a zakoupit si výrobky našich klientů,“ upřesnil ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Michal Trčálek, ředitel Azylového domu pro ženy a matky s dětmi.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Vsetínska